Podle serveru iDNES.cz, který se odvolává na několik nejmenovaných zdrojů, pracuje policie s informací o možném teroristickém útoku. Zesílena byla ochrana veřejných míst v hlavním městě, jako jsou obchodní centra či městská hromadná doprava.

„Mohu potvrdit, že policie aktuálně podniká preventivní bezpečnostní opatření,“ uvedl na sociální síti X ministr vnitra Vít Rakušan s tím, že zvýšené riziko lidem v Česku nehrozí. „Policie nemá informace o bezprostředním ohrožení,“ dodal.

Zadrželi podezřelého z útoku

V neděli dopoledne policisté na sociální síti X informovali, že se kriminalistům z odboru extremismu a terorismu podařilo najít a zadržet muže, kterého podezřívá ze zvlášť závažného zločinu. „I díky pomoci veřejnosti se podařilo kriminalistům z odboru extremismu a terorismu muže podezřelého ze zvlášť závažného zločinu vypátrat a zadržet," uvedli policisté.

Policie už v pátek varovala, že hledaný muž může být nebezpečný. „Na případu spolupracujeme s dalšími bezpečnostními složkami a v Praze jsme přijali preventivní opatření k zajištění bezpečnosti z důvodu možné hrozby útoku na infrastrukturu,“ upřesnila policie.

Policie zahájila úkony trestního řízení v souvislosti se žhářským útokem, muž zatím obviněný nebyl. Zadržený muž je původem z Jižní Ameriky, hovoří španělsky.

Více informací úřady veřejnosti poskytnou po pondělním zasedání bezpečnostní rady státu.

Česká policie v nedávné době zvýšila ostražitost například v souvislosti s atentátem na slovenského premiéra Roberta Fica nebo kvůli mistrovství světa v hokeji.