„V těchto dnech kolegové z odboru hospodářské kriminality krajského ředitelství dokumentují a prověřují podezření z možného spáchání závažné trestné činnosti, a to právě na Trutnovsku. Dnes byly na základě příkazu soudce prováděny domovní prohlídky nebytových prostor, a to jak u fyzických prostor, tak v prostorech veřejné správy,“ oznámil v úterý večer policejní mluvčí Jan Čížkovský.

Víc informací ale prozradit nechtěl. „Zatím nedošlo k zadržení žádné osoby, ani nikdo nebyl obviněn,“ upřesnil.

Jedním z míst, kde policie shromažďovala dokumenty, byla budova Správy Krkonošského národního parku ve Vrchlabí. „Můžu potvrdit, že od rána u nás byla policie, vyžádala si nějaké materiály, a my jsme je poskytli. Poskytujeme policii i nadále maximální součinnost při vyšetřování,“ potvrdil mluvčí správy Radek Drahný.

Prvotním cílem vyšetřování podle něj není správa parku. „Jsme státní správa, spravujeme státní majetek, takže logicky u nás podklady jsou a policisté si pro ně přišli k nám,“ dodal Drahný.

Podle České televize je středem zájmu kriminalistů projekt Herní krajiny Pecka, který stál zhruba 45 milionů korun. Peci pod Sněžkou se na něj podařilo získat dotaci 32 milionů z programu Interreg Česko-Polsko. Proto podle České televize policie zasahovala i doma u Alana Tomáška, starosty Pece pod Sněžkou.

Ilustrační foto
Tendr na opravu Kuksu je podezřelý. Skončí u soudu