Policie zjistila informace o možném střetu fotbalových chuligánů alternativní cestou a ve středečních odpoledních hodinách se jí potvrdila. Na polních cestách u Jistebníku v Moravskoslezském kraji se začala sjíždět vozidla, nakonec jich policie napočítala dvaapadesát.

„Osádky se začaly shlukovat před automobily a připravovat se na fyzický střet, čemuž nasvědčovaly i prvky jejich oblečení, které používají příznivci bojových sportů,“ řekla Deníku policejní mluvčí Pavla Jiroušková s tím, že na místo byly vyslány nejbližší policejní hlídky, zásahová jednotka, speciální pořádková jednotka, cizinecká policie, kynologové a také kriminalisté zabývající se problematikou extrému.

Petr H. byl svého času vůdcem Chuligánů z Bazalů.
Zpověď vůdce baníkovských chuligánů: O bitkách a vězeňském prozření

„Potvrdilo se, že se jedná o fanoušky cestující na fotbalové utkání na Slovensko. Díky zásahu policistů ke střetu mezi fanoušky nedošlo,“ objasnila Jiroušková. Podle informací Deníku šlo výhradně o vozidla z Polska, patrně tak šlo o chuligány hlásící se k polskému klubu Lech Poznaň, který dnes (ve čtvrtek) večer od 20 hodin hraje v Trnavě odvetné utkání předkola Evropské konferenční ligy proti tamnímu Spartaku. První duel hraný v Polsku vyhrál Lech na hřišti 2:1.

Policisté zkontrolovali celkem 168 osob a 52 vozidel. Při této činnosti byly zajištěny čtyři osoby a čtyři osoby byly předvedeny na policejní služebnu za účelem zjištění totožnosti,“ dodala Pavla Jiroušková k chystané novodobé bitvě na moravském poli.