Po tomto oznámení nastala dramatická situace, která v Berouně nemá obdoby.

Vlak byl zastaven ještě před vjezdem do stanice a cestující přesunuti do nádražní haly

Vlak s 254 pasažéry byl zastaven ještě před vjezdem do stanice Beroun - hlavní nádraží. "Všichni cestující i se svými zavazadly se přesunuli do nádražní haly, kde policisté ověřovali jejich totožnost a museli se podrobit kontrole policejních psovodů," uvedla policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

V nádražní hale tak během chvíle stály stovky nervózních cestujících. Ti čekali, až na ně při kontrole přijde řada. Protože se jednalo o mezinárodní rychlík, řada z pasažérů byli cizinci. Mnozí nevěděli, co se bude dít dál a byli nervózní.

"Až bude vlak zkontrolován a pokud bude v pořádku, budete moct pokračovat v cestě," uklidňovali cestující zaměstnanci drah i policisté.

Výbušnina nebyla nalezena

Po téměř dvouhodinové kontrole se výbušnina ve vlaku nenašla, a tak se cestující mohli konečně vrátit do vlaku a pokračovat ve své cestě. České dráhy všem cestujícím daly občerstvení do vlaku zdarma.

Případ, který první pracovní den v novém roce zaměstnal desítky policistů, bude možná velmi rychle vyřešen. Ještě před tím, než vlak odjel z berounského nádraží, policisté už zadrželi podezřelého muže, který stojí pravděpodobně za anonymním telefonátem.

"V průběhu kontrol se našim policistům podařilo zajistit muže, který není cizinec. O něm si myslíme, že právě on volal na tísňovou linku a nahlásil výbušninu ve vlaku. Ta se naštěstí po provedených kontrolách nenašla," dodala policistka Marcela Pučelíková.

Za tento čin hrozí viníkovi trest odnětí svobody až na pět let.