Ve čtvrtek dopoledne pokousal pes v parku pod Petřínskou rozhlednou čtyřleté dítě. Chlapec zde byl na procházce s matkou a po incidentu musel být dopraven do nemocnice. Po nezbytné operaci nyní leží v umělém spánku.

Na tramvajové zastávce u vojenské nemocnice srazila dodávka několik lidí.
Dodávka srazila lidi na zastávce u vojenské nemocnice. Úmysl? Řidičův kolaps

Muž se psem z místa činu okamžitě utekl směrem k restauraci Nebozízek a dále k Hladové zdi. Pes byl roční liondog bull. „Hledaný muž se dnes ve večerních hodinách dostavil na policejní služebnu na základě odvysílaných reportáží v médiích. Kriminalisté ho nyní budou k celé události vyslýchat a nadále celou událost prověřovat,” oznámil v pátek policejní mluvčí Jan Rybanský.

Ilustrační foto
Pražané vyrazili na víkend. D1 zažila kolaps, jako kdyby omezení neexistovala

Podle Rybanského muž nebyl majitelem psa, pouze ho venčil: „Jeho jednání si nedokáže vysvětlit a celé události lituje.” Kriminalisté zahájili v případu úkony trestního řízení kvůli podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Policejní mluvčí však upzornil, že zatím nebyl nikdo obviněn. Rybanský dodal, že probíhají výslechy svědků a vyšetřovatelé čekají také na znalecké posudky.