V internetové pátrací databázi, která je dostupná na stránkách Policie ČR, je hledaná například Veronika Tomiová (ročník 1995), po které policie vyhlásila pátrání 29. května letošního roku. Zhruba před jedenácti měsíci začali policisté pátrat také po Marii Melicharové (ročník 2007), která je v databázi označená jako nositelka nakažlivé nemoci.

Dvě z žen se začaly hledat již o letních prázdninách roku 2021 - konkrétně Růžena Kostěncová (ročník 1990) a Alena Seidlová (ročník 1986).

Víte, že… 

Na Jindřichohradecku policie aktuálně hledá také 15 mužů. Z nich je pět pohřešovaných. Databázi hledaných a pohřešovaných najdete zde.

Od roku 2011, tedy takřka 14 let, pátrá policie po Ludmile Dželili (ročník 1978). Ještě o dva roky dříve se začala hledat i Vilma Dočekalová (ročník 1965).

Jen těžko uvěřitelné a velmi smutné prvenství drží Milada Bezemková (ročník 1938). Od chvíle, kdy zmizela, v letošním říjnu uplyne už 19 let. Deník o jejím zmizení v minulosti průběžně informoval.

Milada Bezemková se ztratila ze svého bydliště v Kardašově Řečici, přičemž po ní zůstal pouze rozdělaný oběd. Její zmizení oznámila na policii její dcera z nedaleké Plasné. Důvod zmizení ženy (v databázi jako jediná z uvedených figuruje jako pohřešovaná, pozn. red.) není ani po této dlouhé době známý.

Do opakovaných a rozsáhlých akcí se v minulosti zapojily stovky lidí včetně policistů, vojáků a hasičů. Podařilo se jim však pouze najít jízdní kolo ženy, a to na nádraží v Kardašově Řečici. Tam stopy skončily.

Policie České republiky databázi hledaných a pohřešovaných osob denně aktualizuje. Deník z ní čerpal 11. června v dopoledních hodinách. Pokud některá z uvedených žen už nemá na stránkách policie svůj aktivní odkaz v pátrání, byl z databáze vyřazený.