Poškozený reagoval na reklamu začátkem tohoto roku. „Rakovničtí policisté přijali v říjnu oznámení od poškozeného, který jim oznámil, že reagoval na sociálních sítích na reklamu týkající se investice do virtuální měny,“ uvedla za rakovnickou policii Veronika Cafourková.

Následně muže kontaktovala osoba, která ho přesvědčila, aby nejprve poslal částku ve výši 6500 korun jako investiční vklad. „Tato neznámá osoba postupně z poškozeného vylákala další platby a to v částce přesahující 1,1 milionu korun,“ dodala. 

Podvodníci rozesílali SMS zprávy, v nichž informovali o neuhrazeném dluhu a vyzývali ke kontrole případné exekuce. Ilustrační snímek
Podvodníci mají nový způsob, jak vysát lidem účty. Lživé SMS varují před exekucí

Policisté nabádají každého, kdo by měl zájem o investování, aby vybíral obezřetně a nechal si poradit od pracovníku své banky či ověřenými finančními poradci.

„Investování na internetu vás naláká velmi výhodnou nabídkou a také vás mohou nalákat na nákup virtuálních měn s příslibem velkého výnosu. Podvodníci s obětí komunikují velmi dlouho. Utvrzují svojí oběť, že se nejedná o žádný podvod, vše dle jejich slov běží podle plánu. Pachatelé vystupují velmi profesionálně,“ upozornila Cafourková.