Policisté vyjížděli v úterý odpoledne do Pittnerovy ulice v Praze 3 k požáru kontejneru, který měl zapálit neznámý muž. Strážci zákona požár pomocí hasičského přístroje uhasili a požárníci poškozený kontejner zajistili.

„Nejednalo se o první případ, pár minut předtím vyjížděli pražští policisté spolu s hasiči ke třem požárům na jiných místech. Operační důstojník dal popis podezřelého všem hlídkám v terénu. Policisté z místního oddělení Žižkov muže uvedeného popisu vypátrali v ulici Blahníkova v Praze 3,“ popsala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Netrpělivý řidič v Praze.
Řidiče nebavilo čekat v koloně. Troubil, zamkl se v autě a srazil strážníka

Na dotaz, zda něco neví o zapálených kontejnerech, odpověděl, že si byl pouze nakoupit v obchodě jídlo. Hlídka si s pomocí operačního ověřila, zda se jedná o stejnou osobu, která během půl hodiny zapálila kontejnery v celkem čtyřech ulicích v Praze 3 a omezila podezřelého na osobní svobodě.

Čtrnáctkrát trestán 

„Lustrací policisté zjistili, že se jedná o recidivistu, který byl již čtrnáctkrát soudně trestán a to převážně za majetkovou trestnou činnost,“ sdělila mluvčí.

Slovenka Jana F. (34).
Dítě chtěla vyhodit do kontejneru. Za vraždu miminka udělil soud matce 17 let

Celým případem se začali zabývat kriminalisté z pražské Palmovky, kteří čtyřiačtyřicetiletého muže obvinili ze spáchání trestných činů poškození cizí věci a výtržnictví, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Při výslechu se obviněný ke všem skutkům doznal.