Tragédii předcházela hádka s devětadvacetiletou ženou z Karviné, která tam byla na návštěvě. Po něm na ni zaútočil nožem a způsobil ženě bodná a řezná poranění zejména v horní části těla. Žena se agresivnímu útoku bránila, ale přesto jí muž způsobil vážná zranění. Po útoku navíc odešel aniž by ji poskytl či přivolal pomoc. ženu nechat ležet na zemi, aniž by se jakkoliv zajímal o její zdravotní stav. A to i přesto, že žena byla podle policejního vyšetřování evidentně v ohrožení života.

Zdroj: PČR

Následně osmadvacetiletý muž dorazil na obvodní oddělení v Nejdku a policistům sdělil, že ho žena ohrožovala nožem. "Policisté se okamžitě vydali do bytu, kde nalezli zraněnou ženu. Společně s přivolanou zdravotnickou záchrannou službou poskytli devětadvacetileté ženě první pomoc, ovšem ta nakonec svým rozsáhlým zraněním na místě podlehla. Vzhledem k tomu, že žena měla na těle několik obranných zranění, tak byl osmadvacetiletý muž policisty zadržen," konstatoval mluvčí krajských policistů Jakub Kopřiva.

Tragický pád historického letadla u chebského letiště.
Než stihli sepsat petici, spadlo jim za domem letadlo

Policejní vrchní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Na základě tohoto rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

"V případě prokázání viny hrozí osmadvacetiletému muži, který již byl v minulosti pravomocně odsouzen, trest odnětí svobody na deset až osmnáct let," dodal mluvčí.