Příjemné posezení s přáteli v oblíbené hospůdce nebo baru už mnoha lidem chybí natolik, že jsou ochotni zapařit i přes riziko oplétaček s policií a úřady. Konec týdne bývá tradičně vhodným dnem pro návštěvu některé z osvěžoven a když má člověk pevné nervy a ví kam, není ani lockdown na překážku

Most Legií. Ilustrační foto.
Hradby, mříže na noc či mýto na mostech. Jaký byl „lockdown“ v Praze bez covidu

Ani tato páteční noc nebyla v tomto směru výjimkou. Policisté na základě oznámení navštívili hned tři zařízení. Dvě restaurace v Praze 2 a 6, kde dohromady načapali dvacet sedm lidí. V baru na Staroměstském náměstí jich bylo čtyřicet.

V baru se našly drogy

Tady si ale byli zřejmě dobře vědomi, že v útrobách podniku se porušují nejen protiepidemická opaření. Policisté museli přestřihnout zámek, aby se dostali dovnitř, jelikož jim nikdo nechtěl otevřít. Nebylo divu, kromě pár desítek hostů našli i několik sáčků s drogami, ke kterým se však nikdo nehlásil.

Zdroj: Policie ČR

„Všech sedmašedesát osob a provozovatele podniků policisté oznámí správnímu orgánu pro podezření z přestupku. V souvislosti s nálezem drog byly ve věci zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu,“ sdělil tiskový mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Restaurace v rámci protiepidemických opatření vláda uzavřela už loni na jaře. Ke stejnému kroku, po krátkém letním rozvolnění, opět sáhla v polovině října. Zákaz od té doby s výjimkou předvánočního období trvá dodnes. Restaurace mohou prodávat jídlo a nápoje z okénka.

Restaurace ve sportovním areálu Šeberák v Kunraticích.
Restaurace Šeberák opět otevřena. Nyní už bude věc posuzována jako trestný čin