Ústečtí policisté vyjížděli umravnit muže, který s nožem v ruce ohrožoval svou rodinu. „Ve chvíli, kdy přijeli na místo, muž vůbec nereagoval na výzvy k odložení zbraně a zaútočil nožem i na ně. Jeden z policistů použil střelnou zbraň a muže zasáhl. Poté mu poskytli okamžitou první pomoc,“ informovala mluvčí ústecké policie Veronika Hyšplerová.

Na místo dorazila záchranná služba a útočníka se zraněním převezla do nemocnice. „Žádnému z členů rodiny naštěstí neublížil,“ dodala mluvčí.

Ilustrační foto
Žena na Ústecku zemřela po střetu s nákladním vlakem, pohybovala se v kolejišti

CNN Prima News později informovala o tom, že útočník zemřel. „Pacient svým zraněním podlehl,“ potvrdila Deníku mluvčí Krajské zdravotní Jana Mrákotová.

Událost prověřuje krajská kriminálka pro podezření ze spáchání zločinu vraždy, jehož se měl dopustit muž tím, že fyzicky zaútočil na policistu, provádějícího služební zákrok. „V reakci na toto fyzické napadení policista použil služební zbraň, útočníka zasáhl a způsobil mu zranění, se kterými byl útočník převezen do nemocnice. V nemocnici později zemřel,“ popsal Dan Anděl, náměstek krajského státního zástupce.

Zda byla příčinou úmrtí muže zranění, způsobená při služebním zákroku zasahujícího policisty, není dosud zřejmé.

Současně prověřuje přiměřenost služebního zákroku a použití služební zbraně policistou Generální inspekce bezpečnostních sborů. „V obou těchto věcech je vykonáván dozor nad zachováváním zákonnosti státním zástupcem ústeckého krajského státního zastupitelství. V obou věcech aktuálně probíhají neodkladné a neopakovatelné úkony,“ dodal Dan Anděl.