Policisté pěstírny objevili díky tipu, že třiatřicetiletý Brňan by měl pěstovat větší množství konopí. „Při následní domovní prohlídce našli pět kilogramů drogy, semena, drtičky, váhy a zejména pěstírnu, ve které se dařilo pětašedesáti rostlinám," popsal policejní mluvčí Pavel Šváb.

Při dalším výslechu muž popíral vlastnictví jakýchkoliv jiných objektů. Vyšetřovatelé však jeho tvrzení vyvrátili nahlédnutím do katastru, díky čemuž objevili další, větší pěstírnu. „U rekreačního objektu na Vyškovsku se při kontrolním měření zjistila téměř trojnásobná spotřeba elektrického proudu, než u brněnské budovy. Policisty proto už ani objevení funkční pěstírny nepřekvapilo," poznamenal Šváb. V chatě na Vyškovsku muž pěstoval dokonce 156 kusů konopí.

O rostliny se v chatě staral dvaačtyřicetiletý cizinec. „Majiteli poctivě platil nájem a staral se, aby rostliny rostly," řekl policejní mluvčí.

Oba muži skončili ve vazbě. Nyní jim hrozí desetiletý trest. „Trest jim hrozí za zvlášť závažný zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy," upřesnil Šváb.