Drama se odehrálo minulý týden v noci ze čtvrtka na pátek. Jak uvedla policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová, muž si jako variantu řešení své komplikované finanční situace vybral protiprávní cestu. "Měl si doma vzít airsoftovou brokovnici imitující reálnou střelnou zbraň a šel si pro chybějící peníze do protivínské herny. Po obsluze s touto zbraní v ruce požadoval finanční hotovost. Pachatel poté z podniku i s penězi utekl a cestou se zbavoval svých věcí," popsala loupež policejní mluvčí.

Na míso činu okamžitě po oznámení vyjížděli policisté i kriminalisté. Při prošetřování okolností loupeže vycházelo najevo, že pachatel se choval s jistou zvláštní dávkou slušnosti. "Po loupeži měl poděkovat a dokonce na baru své oběti nechal plyšovou hračku. Kriminalisté bezprostředně po činu zajistili v podniku i okolí stopy a získali kvalitní poznatky. Speciálně složenému týmu tak stačilo jen pár dní pro objasnění celého případu," uvedla policejní mluvčí.

Policie. Ilustrační foto.
Se zbraní v ruce přepadl hernu v Protivíně. Policie po pachateli pátrá

Ve čtvrtek 24. srpna brzy ráno kriminalisté překvapeného pachatele zadrželi a vyšetřovatelka proti muži zahájila trestní stíhání.

Vyšetřování případu pokračuje. Obviněný muž má kriminální minulost většinou majetkového charakteru.