„Policisté v prostoru u hlavního vlakového nádraží v Praze hlavního dealera, 48letého muže pocházejícího z Plzně, přistihli přímo při předávce pervitinu 45leté ženě ze Stodska, která si pro drogu přijela do hlavního města, aby ji pak na jihu Plzeňska dále prodávala,“ popsala policejní mluvčí Eva Červenková.

Doplnila, že při akci v Praze byl zadržen i 35letý muž pocházející z Mělnicka, který byl pomocníkem při prodeji drog hlavnímu dealerovi. „Následně na Stodsku policisté zadrželi 38letého muže, který pochází z Nýřanska a který se na distribuci také podílel,“ řekla Červenková s tím, že při jejich zadržení a následných domovních prohlídkách policisté zajistili celkem 55 tisíc korun a 80 gramů pervitinu.

Policistům se u zadržených osob podařilo zjistit na dvě stovky případů prodeje pervitinu, většinou koncovým uživatelům drogy, při kterých si zadržení přišli na částku téměř 500 tisíc korun. „Čtyřem zadrženým osobám policejní komisař sdělil obvinění ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, kdy hlavní dealer zadržený v Praze tento trestný čin spáchal ve značném rozsahu a v současné době je stíhán vazebně,“ uvedla Červenková.

Obžalovanou Ivu Zemanovou přivedla k soudu eskorta.
Říkala, že je těhotná, slibovala hnízdečko lásky. Šlo jí ale jen o peníze

V rámci realizace případu byly zjištěny další skutečnosti týkající se prodeje pervitinu a marihuany na jižním Plzeňsku, které vedly k zahájení prověřování dalších osob.