Na migranty narazili policisté ve vlacích i ve volném terénu na Břeclavsku a Hodonínsku. V zadržení některých z nich jim vypomohli také hodonínští strážníci. „Jako je obvyklé při větších záchytech,  se zpracováním jednotlivých případů nám pomáhají i jiné kraje,“ sdělil mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.

Policisté u bitcoinmatů umístili varovné letáky.
Nové finty bankovních podvodníků: Varování se míjí účinkem, obětí stále přibývá

O prvním větším záchytu cizinců informovali policisté ve čtvrtek. Při středeční akci zajistili třináct migrantů v katastru obcí Hrušky, Moravská Nová Ves a v Hodoníně. „O zatížení nejen cizineckých policistů svědčí i narůstající počty zajištěných běženců. Za květen jich bylo v rámci kraje čtyřiaosmdesát, následující měsíc sto pětašedesát a v červenci pak tři sta třiaosmdesát,“ vypočítal Šváb.

Termovize i detektor tlukotu srdce 

Policisté hlídkují na zelené hranici i na hraničních přechodech.

„Využíváme i technické prostředky jako detektor tlukotu srdce, vozidlo s termovizí a spolupracujeme  s leteckou službou. Využíváme drony a vrtulník,“ představil mluvčí.

Babiše v Táboře přivítal pískot. Jsou to fašisti a nacisti, reagoval
Zaklekli osmáka. Důrazný zákrok policistů na Babišově mítinku prošetří GIBS

Přímo na hraničním přechodě na dálnici D2 se už minulé úterý podařilo i díky pomoci techniky zajistit tři mladé Syřany, a zároveň i zadržet převaděče, který je v osobním autě převážel. „Cizinec je podezřelý z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice,“ doplnil před pár dny Šváb.