Policisté  za ním okamžitě vyjeli směrem na Svor a poté se zapnutými majáky pokračovali na Nový Bor po silnici I/13. „Ačkoliv sami měli na tachometru rychlost 230 kilometrů za hodinu, řidič BMW se jim pořád vzdaloval a chvílemi i mizel z dohledu. Přitom svou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

K nehodě letěl vrtulník. Ilustrační foto.
Kamion na dálnici D2 narazil do auta cestářů. Jeden z pracovníků na místě zemřel

Hlášení o pirátovi silnic uslyšely ve vysílačce i dvě policistky z Nového Boru, které se do pronásledování BMW zapojily na kruhovém objezdu. Jakmile je šofér uviděl, odbočil na Prácheň a ony se držely v závěsu za ním. Po vyjetí z lesního úseku silnice na Práchni se dostal šofér BMW do úzkých z důvodu vzniklé kolony aut, která se snažila vytvořit průjezd pro houkající policejní vozidlo.

Zdroj: Youtube

„Toho okamžiku využily naše policistky a zablokovaly ho zleva. V tu chvíli dojeli na místo  i jejich kolegové ze Cvikova. Opakované výzvy k tomu, aby vystoupil, řidič neuposlechl, a proto ho k opuštění vozidla donutili namířenou střelnou zbraní,“ dodala Baláková. Později šofér absolvoval lékařské vyšetření spojené s odběrem krve kvůli podezření, že by mohl být pod vlivem drog. Na výsledek jeho krevního testu se zatím čeká.

Těžká dopravní nehoda 20. října dopoledne blokovala hlavní silnici číslo 9 z České Lípy na Prahu. V Jestřebí na Českolipsku se na křižovatce se silnicí 38 srazil nákladní automobil s dodávkou Volkswagen Transporter. Při nehodě utrpěli zranění tři muži.
Nejrizikovější místo pro řidiče? Žebříčku vévodí křižovatka na Kolínsku

Muže z Jablonce, který má navíc vysloven zákaz řízení a v minulosti již pod vlivem drog usedl za volant, čeká za tuto divokou jízdu trestní stíhání pro maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, které možná vyšetřovatel rozšíří o ohrožení pod vlivem návykové látky podle laboratorního rozbor krve.