Lékařské ošetření naposledy potřeboval pošťák, na něhož v Purkyňově ulici zaútočil dobrman a pokousal ho v oblasti žeber. Zvíře vyběhlo z nezajištěného pozemku a po příjezdu hlídky napadlo i policistu. „Kousnutí zmírnila taktická vesta,“ poznamenal mluvčí.

Opilý řidič naboural policisty.
Opilý řidič naboural policisty. Pak chtěl auto nastartovat klíči od bytu

Názory lidí na problémy s puštěnými psy bez náhubku se liší. Na facebooku Hodonínského deníku Rovnost někteří uvedli, že zvíře bez vyprovokování nezaútočí. Jiní volají po tvrdých postizích zodpovědných majitelů. Většina se ale shoduje, že zvířata musejí být zajištěná a pod kontrolou.

Obezřetnost je na místě

Andrea Černá ze spolku Dočasky.cz starající se o psy v nouzi tvrdí, že obezřetnost je na místě vždy. „Může se totiž projevit lovecký pud, kdy zvíře reaguje na cyklistu, kočárek nebo běžící dítě. V ten moment psovi přepne. Náhubky jsou od toho, aby se nosily,“ uvedla.

Nepříjemný zážitek má za sebou v Hodoníně i desetiletý chlapec, za nímž se na přelomu června a července rozběhl Stafford. Školák vyvázl s poraněním na zádech, které mu ošetřil lékař. Až na vybraná místa je přitom ve městě volný pohyb psů zakázaný, chovatelovo provinění proto posoudí přestupková komise.

Při požáru pole na Mělnicku našli hasiči lidské tělo.
Nedaleko Úžic hořela maringotka. Uvnitř našli lidské ostatky

Mluvčí radnice Josef Horníček, že pro venčení bez vodítka je vybraných šest míst. Je mezi nimi například park v Sadové ulici či zatravněný pás u Očovských lúk. „Místa pokrývají všechny městské části, a jejich počet považujeme za dostatečný. V současné době o jejich rozšíření neuvažujeme,“ uvedl Horníček.

Sto zatoulaných psů ročně

Strážníci v Hodoníně ročně odchytnou přibližně sto zatoulaných psů. Majitelé pak platí pokuty začínajících na dvou stovkách. V minulosti však jeden chovatel musel z peněženky vytáhnout deset tisíc, protože mu opakovaně utíkala velká plemena.

Podle ředitele strážníků Jindřicha Vašíčka je napadení v poslední době více, nejde však o trend. „Spíše shodu okolností. Obezřetnější jsme teď my i republikoví policisté. Hlídky mají pokyn, aby situaci nepodceňovaly,“ reagoval ředitel Vašíček.

Vyhláška zakazující volný pohyb psů platí od roku 2005. Její změny vedení Hodonína nechystá.

Požár pole u Litoměřic ve směru na Trnovany
Na Litoměřicku hořelo pole. Požár způsobila technika