Ano, k dobrému konci příběhu je ještě daleko. První krok nicméně již v pátek učinila všímavá žena, která ráno přivolala pracovníky útulku pražské městské policie do ulice Na Plácku na Zbraslavi. Upozornila, že někdo uvázal ke stromu značně podvyživeného psa, který zjevně není v kondici. Ba co hůř: jeho zdravotní stav je bezpochyby velmi, velmi špatný.

Pes trpí epilepsií 

Odchytová služba vyslaná na místo mohla prvotní informace jen potvrdit, vyplývá z pondělních slov vedoucí sekretariátu ředitele městské policie Ireny Seifertové: ke stromu byl skutečně přivázaný pes, který měl na sobě černé látkové kšíry a béžové vodítko.

„Vedle něj pak ležely tři misky, očkovací průkaz, léky na epilepsii a dopis. Z něj se zaměstnanci útulku dozvěděli, že se pes, sibiřský husky, jmenuje Bady – a jeho majitel, důchodce, se s ohledem na svůj věk a zdravotní stav o něj není schopen dále starat," uvedla Seifertová. „Majitel ještě uvedl, že pes trpí epilepsií a zažívacími a vylučovacími obtížemi," doplnila.

Zvíře nebylo označeno 

Navzdory tolika informacím strážníci nemají tušení, kdo byl předchozím majitelem. Zvíře není nijak označeno – a nepomůže ani jeho očkovací průkaz: v něm jsou údaje o majiteli s převelikou pečlivostí začerněny.

Dohledat vlastníka tedy není možné – prvotní vyšetření nicméně potvrdilo, že Bady na tom opravdu není dobře: v minulosti zjevně hladověl a jeho stav je velmi špatný. Nyní se mu snaží pomoci ošetřovatelé z útulku městské policie společně s veterináři. Zatím ovšem mohou pouze krčit rameny: vyhráno ještě není; dostat opuštěného psa z nejhoršího se zatím nepodařilo.

Čtěte také: Coursingový závod je pro psy radostí z lovu