Osmatřicetiletou ženu upozornila na používání ochranných pomůcek o dvacet let starší vedoucí obchodu v Blučině na Brněnsku. Zákaznice však začala nadávat, shodila ze stolu pokladnu a nakonec prodavačku fyzicky napadla a sebrala jí z očí brýle. „S pomocí nakupujícího muže se podařilo ženu chytit a odcizené brýle sebrat. Přivolaní policisté zjistili, že na jim dobře známou agresorku byl vydán zatykač. Skončila tedy v policejní cele a následně i ve vazbě. K dřívějším prohřeškům musí nyní počítat se stíháním za krádež,“ popsal ve čtvrtek policejní mluvčí Bohumil Malášek.

V lékárně na výdeji na recept i na výdeji bez předpisu by se měl farmaceut nebo farmaceutický asistent dozvědět o všech užívaných léčivech.
Respirátory nad zlato. Lékaři i lékárníci trpí nedostatkem ochranných pomůcek

V současné době, kdy je nouzový stav, je trestní sazba v rozmezí od dvou do osmi let.

Do sporu kvůli nedostatečnému zakrytí obličeje se dostal ve středu ráno také devětapadesátiletý zaměstnanec ostrahy se zákazníkem bystrckého supermarketu. „K přivolaným strážníkům se přihlásil šestatřicetiletý muž s roztrženým rtem a obočím, kterého prý po výměně názorů a následné strkanici udeřil pracovník hlídací služby. Sdělil, že jej do prodejny nepustil proto, že neměl roušku a chtěl se zahalit jinak. Starší z mužů konflikt nepopíral a hlídce ukázal své poškozené brýle, které mu prý zákazník rozšlápl, když upadly na zem,“ přiblížil mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba.

Ilustrační foto
Zavřené hranice? Pole nemá kdo osévat. Zelenina bude dražší, varují zemědělci

Zákazník skončil v nemocnici. Případem se dál budou zabývat úředníci.