V lokalitě Pančava zasahovali po sedmé hodině spolu s profesionálními hasiči i ti dobrovolní z Jihlavy – Bedřichova. „V době příjezdu hasičů na místo události byla chata v plamenech,“ řekla k události mluvčí krajských hasičů Petra Musilová. Požárníci nasadili několik vodních proudů a po pár minutách intenzivního hašení dostali plameny pod kontrolu.

Majetková škoda je zhruba padesát tisíc, stejnou částku se podařilo uchránit. Jako příčinu požáru Musilová uvádí nedbalost. Následně hasiči nalezli uvnitř chaty osobu bez známek života, dle informací lidí z lokality se jednalo o bezdomovce.

S žádostí o pomoc po podobné události se na veřejnost aktuálně obrací Psinec - výcvikové a ubytovací centrum pro psy Pístov. Tam hořelo 23. ledna, dle slov majitelů se tehdy poklidná sobota se změnila v peklo, a to doslova. Během pár minut tam krátce po poledni po závadě na elektrickém vedení shořel příbytek.

Hasiši plameny zlikvidovali, přesto byla škoda pět set tisíc korun. Přátelé Psince následně nabídli pomoc a vznikla oficiální sbírka, která má alespoň zčásti pomoci obnovit zázemí. Číslo účtu je 1034597698/6100. „Mobilheim byl místo,kde jsme žili,byl naším zázemím. V zimě jsme se měli kde ohřát a najíst, byl adopční kanceláří i místem pro přátele, ale především jsme zde mohli mít malá plemena pejsků a štěňátka, která potřebovala teplo,péči a kontakt s lidmi,“ smutní majitelé.