Pražští policisté už zadrželi v souvislosti s touto tragickou události dvě osoby a obvinili je, avšak vzhledem k nízkému věku vyšetřovaných nesdělili žádné podrobnosti. „Pokud jste se stali svědky tohoto případu a máte informace, které by mohly přispět při vyšetřování, kontaktujte prosím linku 158,“ objevilo se na oficiálním twitterovém účtu v pondělí.

Web TN.cz získal vyjádření svědkyně, která potyčku na nástupišti viděla: „Popsala dva snědé mladíky zhruba ve věku středoškoláků a jednu ženu, kteří měli přijít na nástupiště spolu s mužem, který později skončil pod soupravou metra. Na pohled se prý zdálo, že se muž se skupinkou zná.“ Podobná svědectví přinesla i některá jiná média. Diskuze na sociálních sítích se plní spekulacemi, že mužovu smrt mají na svědomí mladiství tmavé pleti. Ostatně na Smíchově s podobnými výrostky mají obyvatelé špatnou zkušenost.

„Jsem řidič autobusu. Dnes jsem ráno vezl pracovníka údržby linky B. Dle něj a jeho informací – a ano byl na místě události – se porvaly čtyři osoby, o kterých se nesmí mluvit, a při tom toho nezúčastněného může měli strčit pod přijíždějíci soupravu. Proto se tam tak dlouho vyšetřovalo,“ napsal v pátek jeden z diskutujících pod facebookový příspěvek magistrátní firmy Ropid, která v Praze a okolí organizuje městskou hromadnou dopravu.

Vyšetřovatelé, kteří vedou výslechy a prohlížejí také záběry z kamer, vyzvala veřejnost, aby se dobrali řešení případu. Do té doby se zřejmě budou objevovat nejasná tvrzení, z nichž bohužel někteří lidé vycházejí při rasistických útocích na internetu.