„Dne 24. dubna 2024 došlo k zahájení trestního stíhání dvou fyzických osob (příslušníků bezpečnostních sborů) pro jednání, které bylo kvalifikováno jako přečin výtržnictví spáchaný dílem samostatně, dílem ve spolupachatelství. U jedné z obviněných osob jako též jako zločinu těžkého ublížení na zdraví," sdělil Deníku mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

Jelikož ve věci nadále probíhá přípravné trestní řízení, není podle něj možné k případu poskytovat podrobnější informace.

Za těžké ublížení na zdraví hrozí policistovi dle zákona až deset let vězení. Za výtržnictví, spáchané jeho přítelkyní, je stanoven trest odnětí svobody až na dvě léta.

Incident s opilým policistou
Hrůzný čin policisty: Opilý zaklekl mladou dívku a tahal ji po ulici za vlasy

Konflikt se odehrál před klubem v ulici Nádražní v noci na 17. února po policejním plese. Značně opilý policista zde surově napadel devatenáctiletou dívku. Klekčel na ní a dokonce ji i tahal po ulici za vlasy, při činu policistovi pomáhala i jeho partnerka, také policistka. Dotyční navíc napadli dívek více.

Přivolaná hlídka policistovi měla podle serveru Blesk.cz naměřit 2,6 promile alkoholu a jeho přítelkyni 1,6 promile. Napadenou dívku musela ošetřit záchranná služba a skončila v nemocnici.

Server Novinky.cz navíc uvedl, že policista jednu dívku skopl ze schodů a ta utrpěla zlomeninu nohy a musela podstoupit operaci. „Šlo o slečnu, kterou dotyčný policista skopnul z točitých plechových schodů, které jsou v tom baru, a skončila pak v nemocnici. Měla mít zranění bércového kloubu a s tím spojenou snad i zlomeninu kotníku či holenní kosti,“ řekla Novinkám jedna ze svědkyň události.

Incident s opilým policistou
Opilý policista, který na Smíchově zaklekl dívku, skončil

Na začátku dubna byl policista zproštěn výkonu služby. „Řízení ve věci zproštění, které nadřízený s dotyčným vedl, skončilo a policista byl zproštěn výkonu služby," sdělila policie. Jeho přítelkyně, která se na napadení také podílela, ve službe ale nadále zůstala.

Ve středu 25. dubna ale policie informovala o tom, že vzhledem k zahájenému trestímu stíhání i s policistkou, povede nyní její nadřízený řízení, jehož výsledkem může být zproštění výkonu služby. „Tedy stejně jako u policisty, který již zproštěn byl. Po seznámení se se spisem bude následně rozhodováno o jejich propuštění," dodala policie.

16. května policie k případu dodala, že byl dotyčný policista propuštěn a jeho přítelkyně policistka byla zproštěna výkonu služby. „Po dodržení všech procesních postupů, zákonných lhůt, práv a povinností všech zúčastněných stran, byl policista propuštěn ze služebního poměru a policistka byla zproštěna výkonu služby," napsala policie na sociální síť X.

Po dodržení všech procesních postupů, zákonných lhůt, práv a povinností všech zúčastněných stran, byl policista propuštěn ze služebního poměru a policistka byla zproštěna výkonu služby.

Policejní mluvčí Jan Daněk dodal, že s daným policistou bylo již v minulosti vedeno kázeňské řízení za přestupkové jednání. To ale nebylo takové intenzity, aby byl muž zprostěn výkonu služby nebo dokonce propuštěn. Potrestán byl v tu dobu policista pouze kázeňsky. O co se mělo konkrétně jednat policie nespecifikovala.