Pražští kriminalisté pátrají po neznámém muži, který si v pondělí 17. června odpoledne vyhlédl dvě mladé dívky v jednom z pražských fast foodů na Národní v Praze 1.

„Poté, co je několik minut sledoval, si přesedl o kus dál, schoval se před ostatními návštěvníky za sloupem, ale přitom si zachoval výhled na mladistvé a začal masturbovat," vedl policejní mluvčí Richard Hrdina.

Vyděšené dívky se rozhodly z místa odejít a nahlásili věc obsluze restaurace. Neznámý muž je po restauraci chvíli sledoval, jakmile ale viděl, že se baví s obsluhou, tak utekl ven a ztratil se v přilehlých ulicích.

Kamerové záznamy. | Video: Policie ČR

Případem se zabývají kriminalisté, kteří zajistili kamerové záznamy a nyní žádají o pomoc i veřejnost.

„Neznámý muž je ve věku okolo padesáti let, přibližně 175 - 185 centimetrů vysoký, má šedivo černé vlasy s pleší v přední části a v době skutku byl oblečen do šedivého trika, tmavých kraťasů a na nohou měl černé pantofle," sdělil popis muže Hrdina.

Jestliže muže na kamerových záznamech poznáváte, obraťte se na linku 158. Podle Hrdiny je muž podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví, za což mu v případě dopadení a odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.