Na začátku května zažili dálniční policisté příběh jako z akčního filmu. Když jeden z policistů lustračním zařízením odhalil státní poznávací značku, která neodpovídala vozu, na kterém byla umístěna, rozhodla se hlídka automobil zastavit a provést silniční kontrolu.

Následně si ale všimli, že vozidlo jedoucí za nimi změnilo přední registrační značku, a to přímo za jízdy. „Policisté v rámci kontroly zjistili, že řidič využívá mechanický systém, který je schopen přetáčet registrační značku na něm instalovanou,“ uvedla policejní mluvčí Kristýna Soukupová.

U tramvajové zastávky Dělnický dům v brněnských Židenicích řidič zaparkoval ve vjezdu, navíc v zákazu
Defender nezastavíš, můžu všude. Muž zaparkoval ve vjezdu nezkolaudované garáže

Obě verze značek byly platné a ani jedna nebyla evidována jako odcizená nebo ztracená. Policisté tak řidiče vyzvali k vyjádření, ten ale tvrdil, že o ničem takovém neví a značky odmítl vydat. Jelikož byl řidič podle Soukupové podezřelý z protiprávního jednání, hlídka mu značky odebrala.

Řidiči hrozí vysoká pokuta

„Řidič byl oznámen příslušnému správnímu orgánu pro podezření z hned několika přestupků, za které mu může hrozit trest zákaz činnosti od šesti do dvanácti měsíců, ale i pokuta do výše až padesát tisíc korun,“ uzavřela mluvčí.