Podle  Tomáše Minxe jsou obvinění podezřelí ze zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a pletich při zadávání zakázek.

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v úterý uvedl, že se zásah netýká aktuální činnosti ŘSD, ani nikoho ze současného vrcholového managementu.

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze. Ilustrační snímek
Razie na hejtmanství. Policie vyšetřuje zamoření území u Milovic azbestem

„Státní zástupce VSZ v Praze vykonává dozor v trestní věci vedené NCOZ pro podezření z trestné činnosti organizované zločinecké skupiny působící v procesu zadávání veřejných zakázek ŘSD, zaměřené na páchání trestných činů zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě a pletichy při zadání veřejné zakázky a veřejné soutěži,“ uvedl v úterý Minx. 

Později doplnil počty obviněných a zadržených.

Bradáčová: Systémová záležitost

Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová řekla České televizi (ČT), že se v případu jedná o více veřejných zakázek, podle ní se jednalo o systémovou záležitost. Otázku, zda bude na zadržené podán návrh na vzetí do vazby, označila za předčasnou.

Hradní kancléř Vratislav Mynář
Mynář ulovil v Lánské oboře 11 kusů trofejní zvěře. Neoprávněně, tvrdí NKÚ

Lidovky.cz s odkazem na svůj zdroj uvedly, že organizovaná skupina sestávala z dnes už bývalých zaměstnanců ŘSD a skupiny dodavatelů, kteří si mezi sebou domlouvali přidělování zakázek. Podle webu jde o zakázky na údržbu silnic za 300 milionů korun. V případu nebyl obviněn nikdo ze současného vrcholného vedení ŘSD, uvedl server.

Na zásah v centrále ŘSD upozornil Deník N, serveru to potvrdil ministr dopravy Kupka.