Jednomu z aut se v křižovatce ulic Na Petřinách a Bubeníčkova zablokovala převodovka. Incident přijeli na místo řešit strážníci. Situace se komplikovala. „Během čekání na odtahovou službu hlídka usměrňovala dopravu, když začal řidič jednoho z čekajících vozidel opakovaně troubit a nepřestal ani po upozornění na přestupkové chování,“ popsala policejní mluvčí Jiřina Ernestová.

Zdroj: Youtube

Muž se po výzvě k prokázání totožnosti zamkl v autě a odmítal komunikovat. Strážníci přivolali státní policii a dál usměrňovali dopravu. Řidič se náhle prudce rozjel na chodník a narazil do stojícího strážníka. Ten se svezl tělem po kapotě a zachytil se o zpětné zrcátko. Vozidlo ho táhlo několik metrů, než se policistovi podařilo odskočit. Řidič nezpomalil a pokračoval v jízdě.

Museli rozbít přední sklo

„Hlídka ho začala pronásledovat. Jel přes sídliště i v protisměru do ulice Ankarská, kde ho strážníci zablokovali služebním vozidlem. Muž se opět zamkl ve voze a výzvy k vystoupení ignoroval. Když začal opět šlapat na plyn, rozbila hlídka teleskopickým obuškem přední okna, pomocí hmatů a chvatů vytáhla řidiče ven, svedla ho na zem a nasadila mu pouta,“ uvedla mluvčí.

Zabavené zboží.
Padělané zboží: celníci zabavili oblečení, mělo být vydáváno za značkové

Přivolaná záchranná služba rozhodla, že odřenina v obličeji padesátiletého řidiče lékařské ošetření nevyžaduje a strážníka s bolestmi nohy a zad převezla k vyšetření do nemocnice. Podezření ze spáchání trestného činu šetří státní policie, zraněný strážník je v pracovní neschopnosti.