"Můžeme potvrdit, že dnes nad ránem došlo v Praze v rámci zákroku pod jednotným velením k použití služební zbraně policisty z Útvaru rychlého nasazení proti podezřelému cizinci," uvedl mluvčí policejního prezidia David Schön. Policisté podle něj muži poskytli první pomoc.

Mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová řekla, že záchranáři ošetřili 25letého muže se střelným poraněním. Uvedli ho do umělého spánku, zajistili mu dýchací cesty a ve vážném stavu ho převezli na anesteziologicko-resuscitační oddělení vinohradské nemocnice.

Ilustrační foto
Z vraždy muže v pražské Libni policisté obvinili mladou ženu

Nyní na místě zásahu policie podle Schöna pokračuje ve služebních úkonech. "Stejně jako to bývá u všech takovýchto zákroků, tak i v tomto případě dojde k jeho důslednému vyhodnocení," doplnil mluvčí prezidia.

Útvar rychlého nasazení je specifickým policejním útvarem, působí na celém území České republiky. Příslušníci útvaru provádějí zákroky proti teroristům, únoscům lidí a dopravních prostředků, nebezpečným pachatelům organizované trestné činnosti a pachatelům zvlášť závažných úmyslných trestných činů, zejména při jejich zadržení.