O smrti informoval server idnes.cz s odvoláním na agenturu ČTK. Učitel tance Petr Dostál, který u soudu sám sebe označil za krále pedofilů, měl taneční školu, se kterou objížděl školky v Praze a okolí.

Dostál v letech 2015 a 2016 zneužil ve svých tanečních kroužcích deset holčiček v sedmi různých pražských školkách, jedenáctou pak na letním tanečním soustředění u Strakonic. Zatímco ostatní děti tancovaly, lákal prý vyhlédnuté dívky na židli, kterou záměrně postavil stranou a na kterou předem zaměřil skrytou kameru. Dívky pak údajně líbal, hladil, držel za hýždě a prováděl kopulační pohyby. Pornografické nahrávky si schovával. Podle vlastních slov učil tanec ve 49 pražských školkách.

S jednou dívkou chodil do restaurací, kde vystupovali jako zamilovaný pár, drželi se za ruce a líbali. Od srpna roku 2016 z ní udělal svou taneční asistentku, která ho doprovázela při lekcích ve školkách. Obžaloba tvrdí, že s vědomím její matky ji také nejméně dva roky pravidelně vodil k sobě domů, kde ji sexuálně zneužíval.

Od soudu nakonec odešel s devítiletým trestem vězení. Při odchodu ze soudní síně před několika lety na dotaz novináře, zda svých činů lituje, neodpověděl. Dostál se už ve vazbě pokusil podle svých slov o sebevraždu.

Pedofil zemřel podle informací ČTK za mřížemi letos v dubnu. Vedle trestu odnětí svobody ve věznici se zvýšenou ostrahou se měl na základě pravomocného rozsudku rovněž podrobit ústavní sexuologické léčbě a soudy mu také na maximální možnou dobu, tedy na deset let, zakázaly pracovat s dětmi.

Bezpečnostní sbor událost prověřuje, stejně jako případ vraha a tyrana dítěte, který zemřel ve Valdicích počátkem července.