Takováto oznámení nelze nikdy brát na lehkou váhu, zvlášť když se jedná o oblast mimořádného významu. A vůbec nezáleží na tom, kdo je oznamovatelem. Na místo byl okamžitě přivolán pyrotechnik a nejbližší policejní hlídky spolu s členy pořádkové jednotky.

V souvislosti s poškozením sochy hledá policie muže a ženu.
Případ rozbitých brýlí. Policie řeší poškození Wintonovy sochy, hledá dva muže

Policisté vytyčili bezpečný prostor, aby nebyly ohroženy životy občanů a pyrotechnik měl prostor pro svou práci. Poté, co vyloučil, že se jedná o výbušné zařízení, byla celá akce ukončena a případ si na místě převzali kriminalisté.

"V souvislosti s případem byly zajištěny kamerové záznamy, na kterých je vidět pohyb podezřelé osoby, i s oranžovým kufrem. Záběry nejsou stoprocentní, nicméně se domníváme, že by muž mohl být ztotožněn. Pokud osobu poznáváte nebo máte informace k případu, kontaktujte linku 158," požádal veřejnost o spolupráci mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Policisté zadrželi muže, který ze střechy domu na Vyšehradě házel betonové kryty a mohl někoho vážně zranit.
VIDEO: Mladík na pervitinu házel beton ze střechy. Pak se chtěl zabít

Pokud bude podezřelý dopaden a odsouzen, může za čin, který spáchal v době nouzového stavu a je kvalifikován jako podezření z šíření poplašné zprávy, dostat až osmiletý trest odnětí svobody.