„Tam měl údajně zfetovaný muž fyzicky napadnout několik osob. Strážníci byli na místě za pár minut a potkali se s policejní hlídkou, která přijela za tím samým podezřelým, který měl převracet odpadkové koše,“ uvedla vrchní strážník Aneta Hámorská. Podezřelý výtržník se z restaurace přesunul do prodejny potravin, kterou ale odmítal opustit. Policisty se dokonce pokusil „sestřelit“ tím, že po nich pokoušel házet zmraženou pizzu.

Namísto použití mraženého polotovaru nasadili strážníci a policisté donucovací prostředky. „S jejich pomocí byl odpor podezřelého překonán. U zadrženého muže byla nalezena krabička s návykovou látkou. Ač spoután, i nadále ale zůstával agresivní. Při provádění testu na přítomnost návykové látky se pak podezřelý pokusil rozkousat testovací zařízení a kousnout strážníka do ruky,“ popsala Hámorská.

Nic si ale nepomohl. Po převezení na lékařské vyšetření byl agresor umístěn na záchytnou stanici. „Strážníci s tímto jim známým mužem závislým na návýkových látkách, mají bohaté zkušenosti pro agresivní chování. V ten samý den už jej ostatně řešili také – poté, co měl v parku slovně napadat jiné osoby,“ uzavřela Aneta Hámorská.