„Motorkář při jízdě na silnici první třídy mezi obcemi Kájov a Černá v Pošumaví na Českokrumlovsku opakovaně porušil pravidla silničního provozu. Z videa, které natočil sám řidič motocyklu, a následně jej zveřejnil na sociálních sítích, je patrné, že během své jízdy nebezpečně předjížděl v místech, kde je to zakázané a navíc také soustavně porušoval nejvyšší povolenou rychlost,“ popsal mluvčí krumlovské policie Miroslav Šupík. 

U tramvajové zastávky Dělnický dům v brněnských Židenicích řidič zaparkoval ve vjezdu, navíc v zákazu
Defender nezastavíš, můžu všude. Muž zaparkoval ve vjezdu nezkolaudované garáže

Jak je vidět na videu, tachometr na motorce v určitých chvílích na videu zobrazuje rychlost, která se blíží až k třem stům kilometrů v hodině. Motocyklista stejně tak překračoval nejvyšší povolenou rychlost i v Černé v Pošumaví, kterou se místy řítil rychlostí přesahující 120 kilometrů v hodině.

Policie hledá svědky 

„Svou jízdou řidič motocyklu hazardoval nejen se životem svým, ale i s životy ostatních účastníků silničního provozu. Dopravní policisté z Českého Krumlova proto žádají případné svědky této nebezpečné jízdy, především pak řidiče, jež motocyklista při své jízdě předjížděl, aby svá svědectví, případně záznamy z palubních kamer poskytli buď přímo jim, nebo aby se obrátili na bezplatnou linku 158. Děkujeme,“ dodal Šupík.