Po deváté hodině večerní projížděla trojice kriminalistů ulicemi hlavního města na Náměstí Republiky si povšimla skupinky mladých mužů, kteří se chovali velmi zvláštně. Výrazně gestikulovali na mladého muže, křičeli a byli agresivní. Mladíka drželi za bundu a ten se jim snažil vysmeknout.

Zdroj: Policie ČR

Kriminalisté proto ihned zastavili a vydali se zjistit, co se na místě děje. Když přišli blíže, z napadaného se najednou stal útočníků “známý“, kterého začali objímat a hladit po hlavě. Kriminalistům tvrdili, že se nic neděje.

„Napadaný však ihned hlídce řekl, že ho s kamarádem přepadli, zmlátili a vzali jim mobilní telefony. V tu chvíli se pětice útočníků ihned dala na útěk do okolních ulic," informoval mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Kriminalistům se podařilo na místě zadržet dva z útočníků a svým kolegům okamžitě dali přes vysílačku popis zbývajících tří podezřelých. Během chvíle byla na místě další hlídka a společně s poškozeným se vydala mladíky hledat.

Schovávaná nevyšla

Najít se je podařilo v ulici V Celnici. V momentě, kdy uviděli policejní auto, se dali opět na útěk. K jejich smůle však zaběhli do slepé ulice, kterou ihned svým vozidlem zablokoval jeden ze zasahujících kriminalistů. Ten zůstal na místě, aby nemohli z vnitrobloku ven. Druhý okamžitě vyběhl z auta a začal je pronásledovat.

„Muži se poschovávali do různých zákoutí a nebyli nikde vidět. Po chvíli jeden z nich vyběhl z úkrytu, a byl kriminalisty za použití hrozby namířené střelné zbraně zadržen. Při poutání pachatele se další z nich pokusil okolo zakročujících policistů nenápadně proklouznout, avšak to se mu nepodařilo, a skončil v poutech. Posledního lupiče se podařilo zadržet policistům z pohotovostní motorizované jednotky v ulici Jindřišská, na základě získaného popisu od svých kolegů z kriminálky," doplnil mluvčí.

Celá pětice útočníků byla ve věku od osmnácti do jednadvaceti let. Všichni jsou v současné chvíli podezřelí ze spáchání trestného činu loupež, za což jim v případě odsouzení hrozí až deset let za mřížemi.