Ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy obvinil vrchní komisař z Odboru obecné kriminality ve Zlíně devětačtyřicetiletého muže z Brna.

„Obviněný letos koncem června prodal za pět set korun a následně odeslal přípravek ve formě náplastí obsahující látku fentanyl šestatřicetileté ženě ze Zlínska, se kterou se seznámil na sociální síti,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Žena po použití náplasti zemřela.

Petr Fajnor (s vytetovanou kobrou na krku) byl spolu s Markem Čechurou a Jakubem Halászem průvodcem novináře Raphaela Rowea v seriálu Netflixu Nejdrsnější věznice světa
Nejdrsnější věznice světa: Výraznou roli v seriálu dostal i agresor ze Sušice

Dotyčný neoprávněně distribuoval omamnou látku, která byla lékařem předepsaná jeho nemocné matce. „Žena, která si náplasti následně aplikovala na pokožku těla, si přivodila intoxikaci organismu a selhání životních funkcí. Na otravu fentanylem zemřela,“ dodala policejní mluvčí.

Hrozí mu až 18 let

Kriminalisté při vyšetřování zjistili, že obviněný náplasti s fentanylem ženě neprodal poprvé. Muži nyní za tuto trestnou činnost hrozí až osmnáctiletý pobyt ve vězení.