Loni se jednadvacátého května kolem druhé hodiny ráno v chodbě domu v Údolní ulici v Brně potkali dva muži. Jeden měl druhému prodat pervitin. Zákazník si drogu vyzkoušel, ale nezaplatil za ni. „Otáčel se s tím, že mě praští. Tak jsem vzal nůž a bodnul jsem ho. Asi dvakrát,“ řekl v pondělí u soudu obžalovaný.

Zraněný tuhle verzi potvrdil. „Nechtěl jsem mu zaplatit, ale byl jsem rozhodnutý s tím pervitinem odejít, i když bych musel přes Zháněla projít,“ řekl u soudu svědek, který několik dní odmítal před soudem svědčit. Dodal také, že i když není konfliktní typ, násilí se nevyhýbá, pokud je potřeba.

K soudu se muž dostavil na poslední chvíli. V úterý a ve středu při předchozích přelíčeních nebyl k zastižení. Tentokrát ho přivedla policie. Když se soudce ptal, proč poškozený nepřišel dřív a jestli tuší, že mu hrozilo stíhání za pohrdání soudem, s omluvou se nezatěžoval. „Jsem debil vyfetovaný a místo, abych byl u soudu, jsem spal,“ utrousil .

V závěrečné řeči státní zástupkyně Eva Žďárská vysvětila, proč považovala událost za pokus o vraždu. „Mám za to, že obžalovaný musel vědět, že pokud bodá nožem druhého člověka do hrudníku a břicha, může čepelí zasáhnout životně důležité orgány,“ uvedla Žďárská.

David Zháněl za nedovolené nakládání s návykovými látkami a pokus o vraždu dostal jedenáct let ve vězení se zvýšenou ostrahou. Jak dřív vypověděl, trest neodmítá. „Ve vězení bych si chtěl dodělat výuční list a s odbornou pomocí bych se rád zbavil závislosti na drogách, protože vím že to není dobrá cesta," konstatoval Zháněl. Rozsudek není pravomocný, obžalovaný se proti němu odvolal.