Prozatím platí, že tyto peníze na svého příjemce stále čekají, odpověděla v pátek 19. srpna na otázku Deníku mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková. „Od vyšetřovatele mám potvrzeno, že zatím nemáme k dispozici žádné svědectví obsahující tak zásadní informace, že by vedly k dopadení pachatele – a tím i k vyplacení odměny,“ konstatovala.

Slepice - Ilustrační foto
Kamion, který převážel slepice, boural v Rakovníku. Některá zvířata nepřežila

Šokující zranění psa vyšetřují příbramští kriminalisté od neděle 31. července. Případ kvalifikovali jako týrání zvířat, kdy pachateli v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let.

Už první oznámení na linku 158 naznačovalo, že jde o otřesný pohled: nedaleko restaurace v Bohutíně-Vysoké Peci se ve vypuštěném rybníku našel zraněný pes ovázaný lepicí páskou. Následně se ukázalo, že jde o křížence blíže neurčeného plemene, zhruba tříletého, kterého neznámý pachatel znehybnil tím, že mu čenich a obě přední nohy oblepil páskou – a zranil ho na hlavě a v oblasti ocasu. Zřejmě měl úmysl odřezat tyto část od zbytku těla.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Jakékoli informace k případu mohou případní svědci sdělit policistům prostřednictvím linky 158. Suchánková připomněla, že případně se také mohou osobně obrátit na kriminalisty v Příbrami – nebo poslat e-mail na adresu krps.kr.otp@pcr.cz.