To se ztratilo z ulice Albertova, kde ho v úterý řidička zaparkovala. Ještě ve čtvrtek dvě hodiny po půlnoci bylo audi na svém místě. O půl desáté však už bylo pryč.

„Policisté po vozidle i zloději pátrají. Po dopadení a prokázání viny hrozí pachateli až pět let vězení,“ podotýká policejní tisková mluvčí Barbora Balášová. Hodnota auta byla vyčíslena na 80 tisíc korun.

ZAMČENÉ AUTO NENÍ PRO ZLODĚJE PŘEKÁŽKOU

O autorádio a navigaci za dvanáct tisíc korun přišla majitelka Škody Octavia, která své auto zaparkovala v ulici Třešňová. Než jej opustila, řádně ho uzamkla. To však pro zloděje nebyla překážka. Aby se dostal dovnitř, rozbil okno. Majitelce tak způsobil další škodu ve výši dva tisíce korun.

ZŘEJMĚ MAJÍ SPADENO NA OCTAVIE

Do další octavie se neznámý pachatel dobýval v ulici 17. listopadu. Dovnitř se však nedostal. Nicméně i přesto poškodil zámek a lak, čímž vozidlo znehodnotil. Škoda v tomto případě byla vyčíslena na 10 tisíc korun. V obou případech pak hrozí pachateli po dopadení až dvouleté vězení.

NIC NEODCIZIL, ALE ZPŮSOBIL ŠKODU

Do třetice šlo také o octavii. Majitel auto ve středu odstavil v ulici Moravská. Když se k ně-mu na druhý den vrátil, zjistil, že má rozbité okno. Z vozu se nic neztratilo. I přesto vznikla škoda tři tisíce korun.

V souvislosti s těmito případy se policie obrací na veřejnost: „Kdyby měl někdo nějaký poznatek, všiml si něčeho nebo někoho podezřelého, ať kontaktuje policisty na tísňové lince 158 nebo přímo na místním obvodním oddělení,“ uzavírá tisková mluvčí.