Před lety uvedl Slezák podle obžaloby v žádosti o evropskou dotaci nepravdivé údaje, díky kterým dotaci získal. „Měl přitom jako podnikatel nedoplatky na pojištění a nepravdivě prohlásil, že má na projekt dostatek vlastních finančních prostředků,“ uvedla v únoru žalobkyně Vladimíra Novotná.

Pražská policie hledá svědky pobodání v metru.
Muž při šarvátce v metru soka pobodal a ukousl mu kus ucha. Policii se přiznal

Kromě toho podle ní poškodil věřitele a dodavatele technologie Jiřího Lhotu. „Po dokončení stavby mi chybělo zhruba dva a půl milionu korun, které jsem nedostal zaplacené,“ vypověděl včera u soudu Lhota jako svědek.

Až deset let vězení

Slezák řekl, že s nápadem na bobovou dráhu za ním přišli dva muži. Těm přislíbil získat dotaci. Jedním z nich byl i pozdější investor Michal Hycl, který se částečně staral o fakturování stavebních prací. "Je to jedenáct let, dlouhá doba. Na některé podrobnosti se nepamatuji," svědčil včera soudu. Kvůli bobové dráze se dostal do insolvence.

Před Krajský soud v Hradci Králové předstoupil muž, který podle obžaloby vloni v červenci zastřelil v restauraci v Rychnově nad Kněžnou svoji manželku.
Střelil manželku do hlavy. Hrozí mu 18 let za mřížemi

Slezák kvůli kauze také přišel o veškerý majetek. Pokud obžalované soud shledá vinnými, hrozí jim až deset let vězení. Líčení bude pokračovat na konci června.