Třicetiletá Ústečanka si za svůj čin podle CNN Prima News dnes vyslechla rozsudek vysokého 16letého trestu vězení. Jak obžalovaná, tak státní zástupkyně si ponechaly lhůtu na případné odvolání. „Ve věci bylo vydáno rozhodnutí, kdy byl uložen nepodmíněný trest odnětí svobody v trvání šestnácti let,“ potvrdila Deníku mluvčí ústeckého krajského soudu Veronika Suchoňová.

Věc, kterou ústecké krajské státní zastupitelství podávalo s kvalifikací těžkého ublížení na zdraví, hodnotil senát Martina Majchráka ještě přísněji podle paragrafu vraždy. Jak během líčení vyplynulo, nešlo o první neasistovaný porod. S obžalovanou se totiž zdravotníci setkali už v roce 2019, když v Trmicích na Ústecku začala rodit na autobusové zastávce.

Nakládání parní vlečky ve Velkém Březně. Krom řidiče Jiřího Pečivy vypomáhá s nakládáním historik Martin Krsek. Stroj putuje do muzejního depozitáře, pod střechu k zakonzervování a záchraně.
Unikátní historickou parní vlečku ze Setuzy nakládaly na tahač dva jeřáby

„Nebyla možná jakákoli spolupráce s pacientkou. Ona prostě křičela, že chce domů k mamince a že to dítě nechce,“ popsal tehdejší situaci jeden ze svědků na jednom z posledních líčení, o jehož průběhu informovaly také CNN Prima News.

Ženu (zcela vpravo s rozrastrovanou tváří) obžalovali kvůli smrti dítěte v Ústí při neasistovaném porodu, k soudu přišel i otec dítěte (vzadu v asistenci policie).
Děsivá kauza: Ženě hrozí výjimečný trest za porod dítěte do záchodu. Zemřelo

Jak je patrné z archivní fotografie Deníku v titulu článku, obžalovanou museli na opakovaně odkládaný start líčení v Ústi doprovodit policisté. Předtím se omlouvala ze zdravotních důvodů. A podle redakci dostupných informací to působilo, jako by se soudu záměrně vyhýbala. Událost z Mojžíře měl oznamovat manžel obžalované, která nyní žije v Mostě. Tento muž u soudu dříve také svědčil.

„Nesouhlasím s tím,“ řekla dříve žena novinářům k obvinění s tím, že případnou vinu na tragické události nenese jen ona, ale právě i její manžel, který ji měl také týrat a vyhrožovat jí. Mluvila o tom přímo i s reportérem Deníku na jednom z minulých jednání, podívejte se na videorozhovor:

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín