V případě křižovatky Nákladní – Závodní, v jejíž blízkosti podle zjištění Deníku měli bezvládné tělo nalézt, jde o místo, na kterém po celý rok postávají prostitutky a lákají okolo projíždějící zákazníky. Zda se jedná o jednu z těchto žen, policie zatím nepotvrdila. Její totožnost během dne ověřují. Případ si převzalo první oddělení krajské kriminální služby.

Podle muže, který v dané lokalitě bydlí, je Nákladní ulice především v nočních hodinách „živým místem“. Ale i během dne se mu už několikrát stalo, že nachytal na své zahradě cizího člověka, který mu tam přišel krást. „Prostituce už tu nejede v takovém měřítku jako dřív, ale ženský tu postávají,“ konstatoval u dveří svého domu.

V Ústeckém kraji v loňském roce ukončilo svůj život celkem 112 lidí, 85 mužů a 27 žen.
Už nemůžu. Sebevraždu letos spáchalo už 60 lidí

Policie celé dopoledne prohledávala okolí, kde k pravděpodobně násilnému činu došlo. Lezla i po střechách objektů. Zda něco konkrétního našla, mluvčí Alena Bartošová s odkazem na průběh vyšetřování neuvedla. Ze stejného důvodu se nekonkretizovala ani způsob úmrtí ženy.

Kriminalisté vyslýchali v ulici i prostitutky. Jedna z nich pak Deníku řekla, že by mohla vědět, o koho jde. „Slyšela jsem, že to byla ona. Říkali jí Nikola a byla docela hezká. Chodila sem spíše v nočních hodinách. S nikým se nějak zvláště nebavila. Měla své zákazníky, kteří sem za ní jezdili,“ uvedla vysoká štíhlá černovláska, kterou Deník oslovil ve středu dopoledne na chodníku v Nákladní ulici.

Prokletá Nákladní ulice

Nedaleko uvedeného místa se nachází dům, ve kterém kriminalisté v minulých letech vyšetřovali vraždu s následnou sebevraždou. Šlo o rodinnou tragédii.

Kriminalisté vyšetřují dvojnásobné úmrtí v Teplicích. V rodinném domě v Nákladní ulici byla v neděli nalezena dvě mrtvá těla manželského páru.
Sousedé slyšeli v noci dva výstřely. Manželský pár rodinnou tragédii nepřežil

Před lety na parkovišti v Nákladní ulici našli v autě mrtvého muže z Německa, který zemřel přirozenou smrtí. Jak se ale zjistilo, krátce poté, co si ve vozidle užil sexuální hrátky právě z jednou z prostitutek. Bylo to v době, kdy v Teplicích byl ještě boom v tomto „řemesle“. Počet dívek byl tehdy mnohonásobně vyšší. Potkat na této ulici je ale můžeme dodnes.

Výzva

V souvislosti se šetřením okolností smrti ženy se obracíme na veřejnost. Žádáme případné svědky, kteří se pohybovali v okolí ulice Nákladní v Teplicích a všimli si čehokoliv podezřelého, aby kontaktovali policisty prostřednictvím linky 158, případně na jakékoliv policejní služebně. Policisty zajímá doba od včerejší zhruba 19. hodiny do dnešních ranních hodin, do cca 6:45. Také žádáme řidiče, kteří v uvedenou dobu projížděli ulicí Nákladní a mají vozidlo vybaveno funkčním kamerovým zařízením, aby policistům poskytli záznam.