„Jde o nekontrolovatelné množení psů a koček. Majitel vlastní pět fen a dva psy, křížence německého ovčáka a staforda, v chovu se nachází i dvě štěňata. Psi se množí v příbuzenském poměru a žijí v nevhodných podmínkách. Volně se pohybují v okolí obce Bernartice, a to i v noci, byli viděni i při lovu srn. Máme velkou obavu, že počet psů neustále poroste,“ uvedla obyvatelka obce, která si nepřála být jmenována.

Celou situaci řeší městys Kolinec, pod který obec spadá. „Vždy jsme tohle řešili ve spolupráci s policií. Před dvěma týdny jsem dával další podnět, aby tam situaci monitorovala. Stížnosti jsou tam opakovaně. Budeme jasně vymáhat dodržování obecně závazné vyhlášky o zákazu volného pobíhání psů,“ řekl starosta Kolince Pavel Princ.

Řešení? Domluva

Dle informací Deníku má majitel psy očipované, zaplacené, ale problémem je, že neustálé utíkají. Policisté na místo jezdí opakovaně, ale nikdy nebyli svědkem volného pobíhání.

„Při příjezdu policie na místo bylo psi zabezpečení a uzamčení. Policisté i tak majiteli domluvili, aby si psy lépe zabezpečoval, aby mu neutíkali,“ sdělila klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová s tím, že pokutu zatím žádnou nedali, vše bylo řešeno prozatím domluvou. Psi jsou prý plaší a je tak těžké je třeba jen vyfotografovat.