Mladá žena, která podle svého vyjádření pracuje ve zdravotnickém zařízení, podle obžaloby chlapce narozeného v létě 2013 zavírala od roku 2017 do června 2020 do kumbálu, kde ho nechala tak dlouho, až se pokálel, pak vše musel holýma rukama uklidit. Lepící páskou mu zalepovala oči a pusu, přivazovala mu ruce a nohy k posteli, balila ho do černého gumového pytle, dávala mu do pusy tzv. Venušiny kuličky apod.

„Obžalovaná měla nezletilého rovněž násilím donutit k pohlavnímu styku a čin spáchat způsobem srovnatelným se souloží tak, že jej měla osahávat na přirození, do análního otvoru zasouvat neznámý předmět apod,“ popsala Deníku mluvčí KS Jana Durná.

Obžalovaná u soudu nevypovídala. Jen se stručně vyjádřila k obžalobě, přičemž vše odmítla. „Co se týče kumbálu, tak jsme si jen hráli na schovávanou,“ řekla Markéta V. U druhého líčení ale už připustila, že snímky, kde je dítě zabaleno v černém pytli, má v ústech Venušiny kuličky a podobně, pořídila ona, a že je na nich právě syn jejího partnera.

„Než abych ho bila, chtěla jsem ho zklidnit. Měla to být forma trestu, dnes už vím, že špatná,“ řekla. Fotky prý pořídila, kdyby chlapec opět zlobil.

Vše odhalila prababička chlapečka Hana P. „Volala mi vyděšená, že se jí malý svěřil, že mu Markéta dávala nůž na krk, zavírala ho do kumbálu a vyhrožovala mu. Byla jsem v šoku,“ uvedla u soudu matka dítěte a dodala, že poté, co chlapce opatrně vyzpovídala, vše oznámila policii. Uvedla také, že syn nechtěl na soudem stanovené víkendy k otci jezdit. „Zvracel, chtěl být doma s mámou,“ líčila. Uvedla také, že nedávno se jí a jejímu novému příteli syn svěřil, že mu Markéta dávala pít moč a že musel sníst svoje zvratky.

Zmanipulované dítě? 

Otec dítěte soudu řekl, že s Markétou, s níž má dalšího syna, se rozešel letos v lednu, nicméně nevěří tomu, že by chlapci ubližovala způsobem uvedeným v obžalobě, například že by ho znásilňovala. „Je to celé manipulace ze strany mojí babičky a chlapcovy prababičky Hany P.,“ prohlásil otec dítěte, podle něhož seniorka chlapce navedla. U soudu přiznal, že se s Markétou V. oddávali doma při sexu i SM praktikám, například ho svazovala.

Podle soudního znalce, známého sexuologa Petra Weisse, nebyla u obžalované zjištěna žádná duševní porucha, žádná sexuální deviace, žádná závislost na psychoaktivních látkách. Nebylo také zjištěno nic, co by vedlo ke snížení jejích ovládacích či rozpoznávacích schopností.

Líčení bude pokračovat v říjnu, mj. výslechem znalkyně. Obhájci obžalované požadují vypracování znaleckého posudku ohledně věrohodnosti Hany P. a chtějí také vyslechnout dítě, jemuž bylo nedávno teprve osm let.

Markétě V. hrozí až dvanáct let kriminálu. Státní zástupce v obžalobě navrhl v případě uznání viny obžalované uložit trest odnětí svobody v trvání 6 let se zařazením do věznice s ostrahou.