Mladý řidič v nissanu totiž nezastavil policejní hlídce a začal před jejich služebním autem divoce ujíždět. Policistům se ho podařilo zadržet v Dobroměřicích.

„Byl to hrozný zážitek. Viděli jsme se poprvé, měli jsme si dát kávu na shellce a seznámit se. U Lidlu stála policejní hlídka, která mého nového známého chtěla zastavit. Řekl, že ho nesmí chytit a začal ujíždět,“ popsala zážitek mladá žena.

Uháněl v protisměru jednosměrnou ulicí Přemyslovců do centra a přes Českou ulici k Žatecké bráně. „Jel šílenou rychlosti. Na křižovatkách nebrzdil, jel na červenou, přes trávník, do zákazu odbočení,“ vylíčila.

Honička skončila v Dobroměřicích, kde 28letý řidič odbočil do slepé ulice. Tam jej policisté zadrželi. „Hlídka z obvodního oddělení Louny chtěla řidiče zkontrolovat, neboť mu na autě nesvítila světla. Nezastavil a snažil se ujet. Hlídka ho dostihla a zadržela. Ve věci už policisté zahájili úkony pro podezření ze spáchání trestného činu maření úředního rozhodnutí,“ sdělila policejní mluvčí Irena Pilařová.

Mladý muž měl totiž vysloven zákaz řízení, proto policistům ujížděl. Údajně měl být i pod vlivem drog, to policisté nepotvrdili.