Informaci o tom, že 11. 11. bude za zdmi věznice probíhat hned několik řízení o podmíněném propuštění vězňů, potvrdila Lucie Ženíšková z Okresního soudu Plzeň-město.

Řepka po odsouzení za několik trestných činů nastoupil koncem letošního května k výkonu trestu na pražské Ruzyni. Počátkem června byl převezen do věznice na Borech, kde si měl odsedět celkem 2,5 roku. Obvodní soud pro Prahu však Řepkovi započítal 293 odpracovaných hodin v rámci obecně prospěšných prací jako 293 odseděných dní. Řepka tak mohl už v říjnu požádat o podmíněné propuštění.

Tomáš Řepka
Tomáš Řepka ve vězení pracuje, je z něj pekař. A dobrý

Někdejšího obránce Sparty či West Hamu poslal soud za mříže za zpronevěru luxusního vozu, internetové útoky na exmanželku spočívající ve smyšlených erotických inzerátech a také za to, že několikrát usedl opilý za volant a ve zkušební době podmíněného odsouzení se dopustil dalších trestných činů.

Z fotbalisty pekařem

Řepka při pobytu na Borech nezahálí. „Pracuje jako pekař v jednom soukromém pekařství na Plzeňsku. Nechal se slyšet, že se mu tam líbí,“ prozradil už dříve Deníku zdroj z věznice. V pekařství si Řepku chválí. „Je snaživý, šikovný. Peče chleba a jde mu to,“ řekl Deníku ředitel společnosti.

Bývalý fotbalový bouřlivák si na Borech trest odpykává za stejných podmínek jako ostatní vězni, nemá žádné výjimky. Údajně se chová bezproblémově.

Tomáš Řepka
Řepka přestoupil do Plzně. Bývalého fotbalistu převezli do věznice na Borech
Tomáš Řepka.
Fotbalista Řepka nastoupil do vězení. Odsedí si 2,5 roku