Informaci o tom, že 11. 11. bude za zdmi věznice probíhat hned několik řízení o podmíněném propuštění vězňů, potvrdila Lucie Ženíšková z Okresního soudu Plzeň-město.

Řepka po odsouzení za několik trestných činů nastoupil koncem letošního května k výkonu trestu na pražské Ruzyni. Počátkem června byl převezen do věznice na Borech, kde si měl odsedět celkem 2,5 roku. Obvodní soud pro Prahu však Řepkovi započítal 293 odpracovaných hodin v rámci obecně prospěšných prací jako 293 odseděných dní. Řepka tak mohl už v říjnu požádat o podmíněné propuštění.

Někdejšího obránce Sparty či West Hamu poslal soud za mříže za zpronevěru luxusního vozu, internetové útoky na exmanželku spočívající ve smyšlených erotických inzerátech a také za to, že několikrát usedl opilý za volant a ve zkušební době podmíněného odsouzení se dopustil dalších trestných činů.

Z fotbalisty pekařem

Řepka při pobytu na Borech nezahálí. „Pracuje jako pekař v jednom soukromém pekařství na Plzeňsku. Nechal se slyšet, že se mu tam líbí,“ prozradil už dříve Deníku zdroj z věznice. V pekařství si Řepku chválí. „Je snaživý, šikovný. Peče chleba a jde mu to,“ řekl Deníku ředitel společnosti.

Bývalý fotbalový bouřlivák si na Borech trest odpykává za stejných podmínek jako ostatní vězni, nemá žádné výjimky. Údajně se chová bezproblémově.