Deník Rovnost o zběsilé jízdě mladého řidiče, která skončila na parkovišti u hypermarketu v Tkalcovské ulici, informoval už o víkendu. Nyní policisté sdělili k případu více podrobností. „Po chvíli zběsilého ježdění tam řidič zastavil, ovšem když se k autu přiblížili policisté, znovu se rozjel. Přitom poškodil auto městské policie a zasahující strážník musel uskočit,“ popsal Šváb.

Ilustrační foto
Řídil auto i přes zákaz. Zastavila ho až pohrůžka střelby zbraní a zátaras

Policisté vozu prostřelili dvě pneumatiky, přesto stačil řidič ještě čelně narazit do auta dálniční policie. „Poté jsme jej zpacifikovali,“ oznámil policejní mluvčí.

Zdroj: Youtube


Do akce se zapojili také brněnští strážníci. „Jeden ze strážníků řidiče vytáhl z auta, a protože muž i nadále kladl odpor, strážník ho svým kolenem zafixoval u země," přiblížil jejich mluvčí Jakub Ghanem.

Při dalším prověřování kriminalisté zjistili, že byl řidič letos trestaný za ohrožení pod vlivem návykové látky, přičemž uložený zákaz řízení už jednou porušil a byl za to také odsouzený. „Devatenáctiletý muž byl ještě o víkendu obviněný z násilí proti úřední osobě a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ sdělil Šváb.

Řidič skončil ve vazbě. Hrozí mu až šestiletý pobyt ve vězení.

Mladící prohledávají tašku spícího muže
Prohledávali spícímu muži tašku přímo pod kamerou. Strážníci je brzy dopadli