Při vjíždění na silnici nedal jednačtyřicetiletý řidič vozidla značky Ford přednost sedmdesátiletému řidiči vozidla značky Volkswagen. „Ten nato zareagoval stočením řízení vpravo, ale na namrzlé komunikaci nestačil dobrzdit a narazil do zadní části vozidla značky Iveco, jehož řidič zde stál z důvodu uvíznutí ve sněhu,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Se všemi řidiči provedli policisté orientační dechové zkoušky na přítomnost alkoholu, které vyšly negativně. „Řidič vozidla Ford dostal od policistů za přestupek pokutu,“ dodala mluvčí. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem 30 tisíc korun.

V okolí Božího Daru komplikují dopravu silné sněžení a vítr. „V současné době jsou komunikace uklízeny s maximálním vypětím sil, ale vzhledem k tomu, že vydatné sněžení a silný vítr mají trvat do středeční noci, není zřejmé, zda se podaří udržet komunikace sjízdné,“ popsal situaci v úterý 8. ledna starosta Božího Daru Jan Horník.

Pravděpodobně dojde k uzavření silnice II. třídy z Božího Daru směrem na Neklid, Klínovec a Vejprty, cesta na vrchol Klínovce je už uzavřená úplně od úterý.

Obdobné varování platí pro pěší turisty a běžkaře o omezení jejich pohybu na hřebenech Krušných hor.