U dvacetiletého šoféra vozu Opel Astra byla provedena dechová zkouška, jež měla negativní výsledek. Opačně tomu však bylo u testu na drogy, který prokázal pozitivní hodnoty v případě amfetaminu a marihuany.

„Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což muž bezdůvodně odmítl. Další jízdu mu policisté zakázali a vše zadokumentovali. Z přestupku na úseku dopravy se bude následně zodpovídat před příslušným správním orgánem,“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Dalšího hříšníka strážci zákona zastavili ke kontrole o den později ve žďárské ulici Nerudova, a to kolem půl jedenácté večer. I u tohoto sedmatřicetiletého řidiče volkswagenu byl provedený test pozitivní na amfetamin a marihuanu. Šofér rovněž odmítl lékařské vyšetření spojené s odběrem krve.

„Dále policisté zjistili, že vozidlo, které muž k jízdě užil, nemá od prosince loňského roku platnou technickou kontrolu,“ dodala Stanislava Miláčková s tím, že také tomuto šoférovi byla další jízda zakázána a ze svých přestupků na úseku dopravy se bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.