V pondělí kolem půl páté odpoledne se vozem vracel domů kriminalista se svou rodinou. V blízkosti Palackého náměstí si povšiml vozidla, které se k němu začalo nepřiměřenou rychlostí nebezpečně přibližovat. Ve Vyšehradském tunelu ho dokonce v nepřehledném úseku automobil předjel.  

Tragická dopravní nehoda na Strakonické.
Při dopravní nehodě na Strakonické zemřeli dva muži. „Čumilové“ dostali pokutu

Na křižovatce na Podolském nábřeží nakonec došlo k nevyhnutelnému, když černý Superb po divoké jízdě nedobrzdil a naboural vůz stojící před ním. Kriminalista ihned zareagoval a šel posoudit situaci. Pirátem silnic se trochu překvapivě ukázala být blondýnka v bílých šatech, z které vydatně táhl alkohol. 

Řidička odmítla vystoupit

Policista se ženě obhlížející výsledek nevydařeného brždění prokázal a vyzval ji, aby počkala na příjezd hlídky. Řidička, bez jakýchkoli ohledů na lidi stojící v blízkosti jejího auta, ale znovu nastoupila, šlápla na plyn a zmizela. To už však od zúčastněného kriminalisty o celé záležitosti věděl operační důstojník a za ujíždějícím Superbem vyrazily hlídky z terénu. 

Zdroj: Policie ČR

V Podolské ulici pronásledované vozidlo dostihli a donutili zastavit. Jeho řidička se ale ještě nehodlala smířit s porážkou a pokusila se zařadit, aby opět ujela. Podcenila ale svůj stav a manévr se jí nezdařil. Když už nezvládla odjet, rozhodla se alespoň setrvat ve vozidle, pevně se držíc volantu. 

Test prokázal alkohol

Policisté museli vzhledem k ženině zatvrzelosti použít donucovacích prostředků a z automobilu ji vytáhnout. „Následně u ní policisté provedli test na alkohol s pozitivní hodnotou 2,6 promile alkoholu v dechu,” sdělila policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Po nepříliš důstojném opuštění vozu byla třicetiletá řidička, která se zjevně necítila být čímkoli vina, převezena na policejní služebnu.

Z velké kontrolní akce s názvem Local.
Zátah na Pražském okruhu: celníci vybrali na pokutách přes 200 tisíc korun

„V současné chvíli je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což ji v případě odsouzení hrozí až jeden rok za mřížemi. Není ale vyloučeno, že v rámci dalšího prověřování dojde k rozšíření obvinění o trestný čin obecné ohrožení,” řekla tisková mluvčí. „Policisté prosí všechny občany, kteří byli ohroženi jízdou této řidičky, aby se přihlásili na linku 158. Jejich svědectví je pro nás velmi důležité,” dodala k případu mluvčí.