Šestašedesátiletý řidič osobního auta Suzuki nedal při nehodě 24. června přednost jednačtyřicetileté řidičce trolejbusu, která jela po hlavní silnici. Při střetu vyjel trolejbus ze silnice a narazil do trolejového sloupu.

U řidičky trolejbusu policie na základě vyžádaného lékařského vyšetření zjistila, že před jízdou pila alkohol. Kriminalisté proto pracují na trestně právní kvalifikaci související s touto informací. "Vzhledem k tomu, že řidička zodpovídá za lidi, je to její zaměstnání… předpoklad, že bude obviněna, tam je," řekla ČTK Krausová.

Zranilo se osm lidí

Při ranní dopravní nehodě trolejbusu 24. června se v Českých Budějovicích zranilo osm lidí. Řidičku trolejbusu museli vyprostit hasiči, záchranáři ji s těžkým zraněním převezli na ARO do českobudějovické nemocnice. Dalších sedm lidí utrpělo lehká až středně těžká zranění.

Havárie se stala v křižovatce ulice Antonína Barcala a Větrná na sídlišti Máj. Podle předběžných odhadů bude škoda na trolejbusu i sloupu s trolejbusovým vedením v řádech statisíců až milionů korun.