Z původního domu, který si Nakládalovi postupně opravovali deset let, nezůstalo vůbec nic. Požár jej poškodil natolik, že musel být zbořen. Rodina přišla i o své osobní věci. Obec spolu s Charitou Jeseník vyhlásili v její prospěch veřejnou sbírku.

„Lidé mohli přispívat na sběrných místech nebo převodem na účet. Díky podpoře veřejnosti se sešlo krásných 327 tisíc korun,“ sdělila ředitelka Charity Jeseník Helena Paschkeová.

Částka by měla společně s penězi od pojišťovny stačit na vybudování nového domu.

„Bude sice menší a obyvatelné bude zatím jen přízemí, ale zbytek se postupně svépomocí dokončí. Nyní již čekáme na projektovou dokumentaci a do příštích Vánoc bychom už měli bydlet,“ řekl Petr Nakládal.

Nyní rodina s dvěma dětmi bydlí v obecním bytě. Obec jim jej poskytla bez nájmu a chtěli by zde setrvat, než se přestěhuje do nového.

„Jsme velmi rádi, že výtěžek sbírky spolu s ostatními financemi stačí na stavbu nového rodinného domu. Je jasné, že na tak hrozný zážitek Nakládalovi nikdy zcela nezapomenou, ale snad tento nový dům alespoň dopomůže k jeho zmírnění,“ doplnil starosta Miroslav Kružík.

„Chtěli bychom poděkovat všem, kteří nám pomohli jak už finančním příspěvkem, nebo jakýmkoliv jiným způsobem. Podpora od veřejnosti nás velice překvapila a nesmírně si jí vážíme. Je pro nás velkou posilou,“ dodal Petr Nakládal s manželkou.