Od nedělního rána hoří před domem obětí svíčky a lidé přinášejí ke plotu i andělíčky. Dům je obehnaný páskami a policie objekt nadále střeží.

V pátek odpoledne sice místní slyšeli střelbu, ale protože je doba honů a obec obklopena lesy, nikdo tomu nepřikládal větší význam. Muže ze sousedství znepokojil až pláč kojence, který se soustavně ozýval od pátku do soboty z vedlejšího domu. Když se na sedmatřicetiletou matku nedovolal a nedobouchal, nakoukl k sousedům přes zídku. Pohled byl děsivý. Tři mrtví na dvoře v tratolišti krve.

Vysílený kojenec

Jak potvrdila policejní mluvčí Markéta Johnová již v sobotu večer, na místo okamžitě vyjela zásahovka. Navíc už se stmívalo a vše zahalila hustá mlha, nikdo tak z počátku netušil, kdo je vrah a zda se například neukrývá v domě. Z domu se ozýval stále jen dětský pláč, který ale posléze ustal.

Policie proto následně vtrhla dovnitř. Nalezla zde pouze měsíčního chlapečka, vysíleného, dehydrovaného, podchlazeného a pokáleného. Bylo jasné, že v domě bylo dítě bez tekutin nejméně od pátku. "Kojenec je od soboty v péči lékařů a je mimo ohrožení života," potvrdila mluvčí středočeských záchranářů, Petra Effenbergerová.

Starší dcera byla v tu dobu u svého biologického otce a rodinné tragédii tak unikla.

Ohledáním místa či policisté následně zjistili, že partnerku zastřelil pravděpodobně její druh, stejně jako její matku a nakonec zbraň obrátil proti sobě. "Případ si v neděli převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů," sdělila v neděli mluvčí inspekce Ivana Nguyenová. Podrobnosti o vyšetřování nebude podle ní GIBS zatím sdělovat.

Vražda ze žárlivosti?

Jak se podařilo v Líském od přátel zavražděné sedmatřicetileté matky dvou dětí zjistit, žena si v obci zakoupila dům před čtyřmi lety a žila tam se svojí dvanáctiletou dcerou. Pravidelně ji navštěvovali přítel, se kterým měla měsíční miminko, i její matka. Muž pracoval u Vězeňské služby ČR ve Věznici Vinařice u Kladna.

„Kristýna si dům koupila sama a Jirka ji zatím jen navštěvoval, ale měl se sem stěhovat. Je to strašná tragédie, stále tomu nemůžeme uvěřit. A vůbec netuším, co bude s tím chlapečkem. Jirka byl sám, maminka mu na jaře zemřela, takže chlapeček už nemá nikoho,“ řekla kamarádka zavražděné ženy.

Stejně jako další oslovení lidé ze vsi, hovoří také starosta Líského o zavražděných jako o spořádané rodině. „Jsme malá obec, žije zde stovka obyvatel. Známe se navzájem. S tou rodinou jsem se mnohokrát viděl a hovořil s nimi. Tohle jsem opravdu nečekal,“ potvrdil krátce po tragédii starosta Líského, Štěpán Hon.

Patrně ale asi nějaké partnerské neshody pár řešil. Další známí mladé ženy hovoří o tom, že se s Jiřím chtěla Kristýna prý rozejít. Zřejmě se tedy jednalo o vraždu ze žárlivosti.

„Už s ním asi nechtěla být. Ale více k tomu nevím. Pro mě byla Kristýna perfektní, měli jsme ji tu rádi. Zapadla mezi nás. Děti si hrály společně. Měla navíc hrozně ráda kočky, dělávala i na veterině. U jejího domu se scházelo i sedmnáct kočiček, o které se starala. Naposledy pracovala ve slánském Linetu, ale teď už byla na mateřské. Je jí velká škoda. Byla to hodná máma, milovnice zvířat i velká sportovkyně,“ shodují se další tři ženy z Líského, kterými rodinná tragédie otřásla.